Yangi ofis. Katta maqsadlar. REVO'ning Urganchdagi markazi
Kompaniyamizning 5 yarim yillik boy va sermahsul tajribasi, doimiy o'sish sur'atlari hamda oldimizga qo'ygan ulkan maqsadlarimiz bizni navbatdagi yirik qadamni tashlashga undadi. REVO jamoasi Xorazm viloyati, Urganch shahrida o'zining mutlaqo yangi, barcha zamonaviy talablarga javob beradigan va innovatsion ofisi rasman o'z ishini boshlaganini e'lon qilishdan g'ururlanadi!
Bu biz uchun shunchaki navbatdagi ish binosi emas. Yangi ofisimiz — bu Xorazm vohasida IT ekotizimini rivojlantirish, yosh iqtidorlarni kashf etish va jamoamiz uchun maksimal darajada qulay, unumdor ishlash muhitini yaratish yo'lidagi asosiy strategik markazimizdir.
Nega aynan Urganch va nega aynan hozir?
Garchi REVO o'zining ilk qadamlarini Toshkent shahrida tashlagan va poytaxtda asos solingan bo'lsa-da, Xorazm bizning qalbimizda va tariximizda alohida o'ringa ega. Kompaniyamiz asoschisi aynan shu zaminda tug'ilib o'sgan hamda o'zining bakalavr darajasini ham Xorazmda olgan. Qolaversa, bugungi kunda REVO'ning yirik loyihalari ustida ishlayotgan jamoamizning katta va asosiy qismini aynan xorazmlik iqtidorli yoshlar tashkil etadi.
Aslida, bizning Urganch shahrida oldin ham faoliyat yurituvchi ofisimiz bor edi. Biroq, loyihalarimiz ko'lami kengayib, jamoamiz safiga yangi va kuchli mutaxassislar qo'shilgani sari, eski ofisimiz o'z imkoniyatlarini sarflab bo'ldi va bizga kichiklik qila boshladi. Ushbu yangi, yirik va keng markazga ko'chib o'tishimiz – hududdagi IT hamjamiyatini yanada jipslashtirish, xodimlarimizga erkin ishlashlari uchun kengroq imkoniyatlar yaratish hamda biznes jarayonlarini yangi bosqichga olib chiqish yo'lidagi ongli va muhim qadamimizdir.
Urganchdagi ushbu yirik markazimiz geografik kengayishimizning faqat bir qismidir. Ma'lumot o'rnida aytib o'tish joizki, REVO jamoasining Toshkent va Samarqand shaharlarida ham o'z ofislari mavjud bo'lib, mamlakatimizning turli burchaklaridagi mutaxassislarimiz birgalikda yagona, kuchli va yaxlit IT-ekotizimni tashkil etadilar.
Yangi ofisimiz infratuzilmasi: Xodimlar uchun barcha qulayliklar
Biz murakkab dasturiy ta'minotlar va yirik Fintech loyihalarni yaratuvchi IT mutaxassislari uchun ideal ish sharoiti qanday bo'lishi kerakligini juda yaxshi bilamiz. Shuning uchun yangi ofis dizaynini yaratishda har bir kvadrat metrdan unumli foydalanib, quyidagi muhim qulayliklarni joriy etdik:
• Ergonomik ish zonalari (Open Space): Xodimlarimiz o'zaro erkin fikr almashishi, doimiy muloqotda bo'lishi va jamoaviy ishlashlari uchun tabiiy yorug'lik tushib turuvchi, keng hamda eng so'nggi rusumdagi zamonaviy uskunalar bilan jihozlangan ish joylari tashkil etildi.
• Maxsus va shinam kabinetlar: Ish jarayonlarini samarali boshqarish, strategik qarorlar qabul qilish va xotirjam ishlash maqsadida kompaniya asoschisi va direktori uchun, shuningdek, moliya va hisob-kitoblar bilan ishlovchi buxgalteriya hamda menejment bo'limlari uchun alohida, shinam xonalar ajratildi.
• Podcast va Video studiya: Kompaniyamiz nafaqat dasturiy mahsulotlar yaratadi, balki bilim ulashishni ham maqsad qilgan. Kontent yaratishni professional darajaga olib chiqish uchun to'liq ovoz izolyatsiyasiga (шумоизоляция) ega maxsus studiya xonasi qurildi. Bu yerda endilikda sifatli podkastlar, IT sohasiga oid intervyular va ta'limiy videolar yozib olinadi.
• Korporativ Kutubxona rejasi: Jamoamizning doimiy izlanishda bo'lishini va o'z ustida ishlashini ta'minlash maqsadida ofisimizning eng yorug' burchagida korporativ kutubxona tashkil etish ishlarini boshlab yubordik. Tez orada bu yerni 500 tagacha eng sara IT, menejment, biznes va badiiy adabiyotlar bilan to'ldirishni o'z oldimizga maqsad qilib qo'yganmiz.
• Dam olish va "Chill" zonasi: Murosasiz aqliy mehnatdan so'ng asablarni tinchlantirish va qizg'in hordiq chiqarish juda muhim. Shuni inobatga olib, ofisimizda maxsus ko'ngilochar hudud yaratdik. Bu yerda xodimlarimiz tanaffus vaqtida hamkasblari bilan stol tennisi o'ynashlari, PlayStation'da qizg'in turnirlar uyushtirishlari va hatto ishdan so'ng karaokeda sevimli qo'shiqlarini kuylashlari mumkin!
• To'liq jihozlangan Oshxona: Xodimlarimiz kun davomida o'zlarini uydagidek qulay his qilishlari uchun barcha maishiy texnikalar bilan ta'minlangan shinam oshxona barpo etildi. U yerda mikroto'lqinli pech, keng muzlatgich, gaz plitasi, suv kulleri va barcha kerakli anjomlar xodimlarimiz xizmatida.
Yangi ofisimiz eshiklari o'z ustida ishlashdan to'xtamaydigan, innovatsiyalarga chanqoq mutaxassislar va hamkorlarimiz uchun doimo ochiq. REVO bilan birga raqamli kelajakni qurishda davom etamiz!

Новый офис. Большие цели. Центр REVO в Ургенче
Богатый 5-летний опыт, постоянный и уверенный рост нашей компании, а также масштабные цели, которые мы ставим перед собой, вдохновили нас на следующий грандиозный шаг. Команда REVO с огромной гордостью объявляет об официальном открытии нашего совершенно нового, отвечающего всем современным требованиям и инновационного офиса в городе Ургенч Хорезмской области!
Для нас это далеко не просто очередное рабочее помещение. Наш новый офис — это главный стратегический центр, направленный на развитие IT-экосистемы в Хорезмском регионе, открытие новых талантов и создание максимально комфортных, продуктивных условий для работы нашей команды.
Почему именно Ургенч и почему сейчас?
Несмотря на то, что REVO делала свои первые шаги и была изначально основана в столице — городе Ташкент, Хорезм занимает особое место в нашем сердце и нашей истории. Основатель нашей компании родился, вырос и получил степень бакалавра именно на этой земле. Более того, сегодня значительную и основную часть нашей команды, работающей над крупными проектами REVO, составляют именно талантливые ребята из Хорезма.
На самом деле, у нас и раньше был действующий офис в Ургенче. Но по мере того, как масштабы наших проектов расширялись, а к команде присоединялись новые сильные специалисты, старый офис исчерпал свои возможности и стал для нас слишком тесным. Переезд в этот новый, крупный и просторный хаб — это наш осознанный и важный шаг на пути к еще большему сплочению IT-сообщества региона, созданию широких возможностей для свободы творчества наших сотрудников и выводу бизнес-процессов на совершенно новый уровень.
Этот крупный хаб в Ургенче — лишь часть нашего географического расширения. Стоит отметить, что у команды REVO также есть действующие офисы в Ташкенте и Самарканде. Наши специалисты из разных уголков страны работают сообща, образуя единую, мощную и сплоченную IT-экосистему.
Инфраструктура нового офиса: Все удобства для команды
Мы прекрасно знаем, какими должны быть идеальные условия труда для IT-специалистов, создающих сложное программное обеспечение и крупные Fintech-проекты. Поэтому при разработке дизайна нового офиса мы рационально использовали каждый квадратный метр и внедрили следующие важные удобства:
• Эргономичный Open Space: Созданы просторные, залитые естественным светом рабочие зоны, оснащенные самым современным оборудованием. Здесь наши сотрудники могут свободно обмениваться идеями, постоянно коммуницировать и эффективно работать в команде.
• Специальные и уютные кабинеты: Для эффективного управления рабочими процессами, принятия стратегических решений и спокойной работы были выделены отдельные, комфортабельные кабинеты для основателя и директора компании, а также для отделов бухгалтерии (работающих с финансами) и менеджмента.
• Студия для подкастов и видео: Наша компания не только создает программные продукты, но и стремится делиться знаниями. Чтобы вывести создание контента на профессиональный уровень, мы построили специальную студийную комнату с полной шумоизоляцией. Теперь здесь будут записываться качественные подкасты, интервью на IT-тематику и обучающие видеоролики.
• Планы на Корпоративную Библиотеку: Чтобы наша команда всегда находилась в поиске новых знаний и занималась саморазвитием, мы начали обустройство корпоративной библиотеки в самом светлом уголке нашего офиса. В скором времени мы планируем заполнить ее до 500 лучших книг по IT, менеджменту, бизнесу и художественной литературе.
• Chill-зона для отдыха: После бескомпромиссного умственного труда жизненно необходимо успокоить нервы и как следует отдохнуть. Учитывая это, мы создали в офисе специальную развлекательную зону. Здесь во время перерыва сотрудники могут сыграть с коллегами в настольный теннис, устроить жаркие турниры на PlayStation и даже спеть любимые песни в караоке после работы!
• Полностью оборудованная кухня: Чтобы в течение дня наши сотрудники чувствовали себя так же комфортно, как дома, мы обустроили уютную кухню со всей необходимой бытовой техникой. К услугам команды — микроволновая печь, вместительный холодильник, газовая плита, кулер для воды и все необходимые принадлежности.
Двери нашего нового офиса всегда открыты для амбициозных специалистов, не прекращающих работу над собой, и наших партнеров, жаждущих инноваций. Продолжаем строить цифровое будущее вместе с REVO!