Tashrif davomida kompaniyaning faoliyati, amalga oshirilayotgan innovatsion loyihalari hamda kelgusidagi rivojlanish strategiyasi bilan yaqindan tanishildi.
Bugungi kunda Revolution Global O‘zbekistonda xususiy IT sektorida faoliyat yuritayotgan innovatsion kompaniyalardan biri bo‘lib, IT Park rezidenti sifatida raqamli mahsulotlarni ishlab chiqish, bizneslarni raqamlashtirish, startup ekotizimini rivojlantirish hamda yosh mutaxassislarni qo‘llab-quvvatlash yo‘nalishida izchil faoliyat olib bormoqda. Kompaniya zamonaviy texnologiyalar asosida yaratilayotgan yechimlari orqali mamlakatning raqamli iqtisodiyotini rivojlantirish va eksport salohiyatini oshirishga munosib hissa qo‘shmoqda.
Uchrashuv davomida kompaniyaning yosh dasturchilar jamoasi, innovatsion ishlanmalari, REVO Lab orqali istiqbolli startup va texnologik loyihalarni qo‘llab-quvvatlash mexanizmlari hamda Avtomato platformasining bizneslarni raqamlashtirishdagi imkoniyatlari yuzasidan atroflicha fikr almashildi.
Shuningdek, yaqinda faoliyatini boshlagan REVO Media loyihasi ham taqdim etildi. Sakurai Akihiro janoblari zamonaviy media bugungi kunda nafaqat axborot tarqatish vositasi, balki IT sohasidagi innovatsiyalarni, yoshlar salohiyatini hamda muvaffaqiyatli loyihalarni keng jamoatchilikka samarali yetkazishda muhim ahamiyat kasb etishini ta'kidladi.
U, shuningdek, REVO Media faoliyatiga yuqori baho berib, IT va media yo‘nalishlarining yagona platformada uyg‘unlashuvi nafaqat Xorazm viloyati, balki butun O‘zbekistonning raqamli ekotizimini rivojlantirishda muhim o‘rin tutishini qayd etdi.
Uchrashuv yakunida tomonlar xalqaro tajriba almashish, hududlarda innovatsion muhitni rivojlantirish, yosh mutaxassislarni qo‘llab-quvvatlash hamda istiqbolli loyihalarni amalga oshirish bo‘yicha hamkorlikni yanada kengaytirish masalalarini muhokama qildilar.
Mazkur tashrif Revolution Global kompaniyasining IT Park rezidenti sifatida amalga oshirayotgan faoliyati, innovatsion tashabbuslari va mamlakat raqamli transformatsiyasiga qo‘shayotgan hissasiga berilgan e'tiborning yana bir yorqin ifodasi bo‘ldi.

В ходе визита он подробно ознакомился с деятельностью компании, реализуемыми инновационными проектами и стратегией её дальнейшего развития.
Сегодня Revolution Global является одной из инновационных компаний частного IT-сектора Узбекистана. Будучи резидентом IT Park, компания активно занимается разработкой цифровых продуктов, цифровизацией бизнеса, развитием стартап-экосистемы и поддержкой молодых специалистов. Создаваемые компанией современные технологические решения способствуют развитию цифровой экономики страны и укреплению её экспортного потенциала.
Во время встречи состоялся обмен мнениями о деятельности молодой команды разработчиков компании, инновационных разработках, механизмах поддержки перспективных стартапов и технологических проектов через REVO Lab, а также о возможностях платформы Avtomato в сфере цифровизации бизнеса.
Кроме того, была представлена недавно запущенная медиаплатформа REVO Media. Господин Сакураи Акихиро отметил, что современные медиа сегодня являются не только инструментом распространения информации, но и важной площадкой для популяризации инноваций в сфере IT, раскрытия потенциала молодежи и продвижения успешных проектов.
Он также высоко оценил перспективы REVO Media, подчеркнув, что объединение направлений IT и медиа на одной платформе станет важным этапом в развитии цифровой экосистемы не только Хорезмской области, но и всего Узбекистана.
В завершение встречи стороны обсудили вопросы дальнейшего расширения сотрудничества, обмена международным опытом, развития инновационной среды в регионах, поддержки молодых специалистов и реализации перспективных совместных проектов.
Этот визит стал еще одним подтверждением внимания к деятельности Revolution Global как резидента IT Park, а также высокой оценки вклада компании в развитие цифровой трансформации и инновационной экосистемы Узбекистана.