Axborot texnologiyalari sohasi vakillari faqatgina kompyuter qarshisida emas, balki yashil maydonda ham o'zlarining naqadar kuchli va jipslashgan jamoa ekanliklarini isbotladilar. REVO Global kompaniyasining 5 yilligi munosabati bilan tashkil etilgan yirik "REVO DAY 2025" tadbiri doirasida, 6-aprel kuni Urganch shahrida IT va Fintech kompaniyalari o‘rtasida kutilgan REVO CUP 2025 futbol turniri bo‘lib o‘tdi.
Ushbu sport bayrami shunchaki g'oliblik uchun kurash emas, balki O'zbekiston texnologik ekotizimi vakillari o'rtasida sog'lom turmush tarzini targ'ib qilish hamda ajoyib networking (aloqalar o'rnatish) maydonchasini yaratish maqsadida tashkil etildi.
Maydonda 8 ta kuchli jamoa bellashuvi
Turnirda O'zbekistonning yetakchi IT va moliya texnologiyalari kompaniyalaridan tashkil topgan 8 ta jamoa ishtirok etdi va o'zaro kuch sinashdi:
- TezPay
- REVO
- Unired
- Asaxiy
- MilliyPay
- ApexTech
- IT-FORELEAD
- UZINFOCOM
Har bir o'yin murosasiz kurashlarga, qiziqarli vaziyatlarga va tomoshabinlarning qizg'in qo'llab-quvvatlashiga boy bo'ldi. Maydonda IT mutaxassislari strategik fikrlash faqatgina kod yozishda emas, balki futbol taktikalarida ham asqotishini amalda ko'rsatib berdilar.
G'oliblar va o'ziga xos mukofotlar
Musobaqaning eng qiziqarli jihatlaridan biri – uning mukofot fondi bo'ldi. REVO jamoasi mutaxassislarning nafaqat jismoniy, balki intellektual rivojlanishini ham qo'llab-quvvatlash maqsadida g'oliblarga pul mukofotlari bilan birgalikda yirik kitoblar to'plamini ham taqdim etdi:
🥇 1-o‘rin (MilliyPay): 3 000 000 so‘m pul mukofoti va jamoa uchun 50 ta sara kitoblar to‘plami;
🥈 2-o‘rin (Unired): 2 000 000 so‘m pul mukofoti va 20 talik kitoblar to‘plami;
🥉 3-o‘rin (TezPay): 1 000 000 so‘m pul mukofoti va 5 talik kitoblar to‘plami.
Maxsus minnatdorchilik
Ushbu yirik sport bayramini yuqori saviyada tashkillashtirishda o'zining moliyaviy va amaliy ko'magini ayamagan bosh homiylarimiz — TezPay kompaniyasi hamda Asaxiy.uz internet do'koniga o'zimizning chuqur minnatdorchiligimizni bildiramiz.
REVO jamoasi kelgusida ham IT hamjamiyatini turli loyihalar, olimpiadalar va sport tadbirlari orqali birlashtirishda davom etadi. Sog'lom tanda — sog'lom aql!

Футбольный турнир среди IT и Fintech компаний - REVO CUP 2025
Представители сферы информационных технологий доказали, что их сила и сплоченность проявляются не только за экранами мониторов, но и на зеленом газоне. В рамках масштабного мероприятия "REVO DAY 2025", приуроченного к 5-летию компании REVO Global, 6 апреля в городе Ургенч прошел долгожданный футбольный турнир REVO CUP 2025 среди IT и Fintech компаний.
Этот спортивный праздник был организован не только ради соревновательного духа, но и с целью продвижения здорового образа жизни и создания отличной площадки для нетворкинга среди специалистов технологической экосистемы Узбекистана.
Битва 8 сильнейших команд
В турнире приняли участие и поборолись за звание чемпиона 8 команд, представляющих ведущие IT и финансовые технологии Узбекистана:
• TezPay
• REVO
• Unired
• Asaxiy
• MilliyPay
• ApexTech
• IT-FORELEAD
• UZINFOCOM
Каждый матч был полон бескомпромиссной борьбы, ярких моментов и горячей поддержки болельщиков. IT-специалисты на деле показали, что стратегическое мышление помогает не только в написании кода, но и в футбольной тактике.
Победители и уникальный призовой фонд
Одной из главных изюминок соревнования стал его призовой фонд. Чтобы поддержать не только физическое, но и интеллектуальное развитие коллег, команда REVO подготовила для победителей денежные призы вместе с крупными коллекциями книг:
🥇 1-е место (MilliyPay): 3 000 000 сум и коллекция из 50 лучших книг для команды;
🥈 2-е место (Unired): 2 000 000 сум и коллекция из 20 книг;
🥉 3-е место (TezPay): 1 000 000 сум и коллекция из 5 книг.
Особая благодарность
Мы выражаем глубокую признательность нашим главным спонсорам — мобильному приложению TezPay и интернет-магазину Asaxiy.uz — за финансовую и практическую поддержку в организации этого грандиозного спортивного праздника.
Команда REVO продолжит объединять IT-сообщество посредством различных проектов, олимпиад и спортивных мероприятий. В здоровом теле — здоровый дух!